Це схоже на звичайну малоінвазивну лапароскопічну простатектомію. Однак, працюючи зі спеціальної консолі в операційній, хірург керує декількома роботичними руками. Камера та спеціалізовані інструменти, які вводяться через чотири невеликі розрізи на черевній стінці пацієнта під’єднуються до робота. Коли хірург рухає руками, зап’ястями та пальцями, роботизована технологія перетворює рухи в мікрорухи, що забезпечує більшу точність, що особливо важливо для збереження оточуючих нервів, які контролюють утримання сечі та сексуальну функцію.
Камера забезпечує хірургам збільшені тривимірні зображення ділянки передміхурової залози. Такий широкий огляд дозволяє лікарям чітко відрізняти нервові пучки, судини і м’язи, що оточують простату. Роботизовані руки з повною можливістю обертання на 360 градусів під`єднюються до лапароскопічних інструментів, розміщених через кілька розрізів невеликого розміру, дозволяють їм переміщатися з точністю, гнучкістю та діапазоном рухів більшими, ніж у стандартній лапароскопії. Зазвичай процедура триває від 2 до 4 годин під загальним наркозом.
Після простатектомії пацієнти зазвичай проводять 5-7 діб і виписуються після відновлення самостійного сечовипускання.
В деяких випадках (до 5% ) , за необхідністю більш тривалого дренування, пацієнти виписуються зі спеціальним катетером, який видаляють під час амбулаторного відвідування.